| anonim_4396 a întrebat:

Am un Nokia 5800 XpressMusic si a aparut o problema la el:
Intr-o seara se descarcase si l-am bagat la incarcat (telefonul era aprins). dimineata urmatoare telefonul era inchis, am incercat sa-l pornesc o zi intreaga dar nimic. Stie cineva ce a patit in timpul acesta cat a stat la incarcat? Mentionez ca bateria ma mai tinea cam 5 ore, este posibil sa fi murit de tot sau daca nu, ce problema ar avea?
Multumes anticipat!

Răspuns Câştigător
| GGL a răspuns:

E posibil sa fi murit bateria(curent0%in ea). poti cumpara o alta baterie sau poti sa te duci la un service gsm deoarece o baterie goala se incarca doar cu un incarcator special-incarcator ce este prezent la mai toate service-urile gsm(o sa te coste mai putin decat o baterie noua, dar ar fi totusi o solutie mai buna sa inlocuiesti bateria, mai ales ca iti tinea 5 ore)

| anonim_4396 explică (pentru GGL):

Multumesc foarte mult!

4 răspunsuri:
| Sabi98Gold a răspuns:

Probabil a fost in acea noapte un scurt circuit ceva si s-a ars.

| DubitaDanu a răspuns:

Tiai tinut blocul mereu in priza

| Alee23 a răspuns:

Buna! Am acelasi telefon si am avut aceeasi exact problema. Ideea e ca...da a murit bateria! eu a trebuit sa imi cumpar alta....Succes.