| steelshop100 a întrebat:

de curand mi-am cumparat un telefon LG cookie 290 si vad ca de cam 2 zile a inceput touchu sa imi faca figuri in sensul cand vreau sa intru la mesaje ma duce in galerie cand vreau la muzica ma baga in agenda....si a inceput sa mearga foarte greu oare s-au inversat tastele si care ar fi cauza?big grin

4 răspunsuri:
| Kerli a răspuns:

Trebuie doar calibrat ecranul
te duci la setari, ecran, calibrare ecran

| ScapaMaDeEa a răspuns:

Buna! Am si eu telefon din asta, si intr-adevar touch-ul e prost. Intra la setari tactile, calibrare tactil, faci acolo setarile dorite si apoi va merge, insa tot greu si aiurea! Asta e adevarul, nu e touch-ul bun. happy

| KITZKITZ a răspuns:

E posibil sa fie o problema de soft, insa daca telefonul l-ai cumparat din magazin atunci nu ai de ce sa iti faci griji, este in garantie.
Ce poti sa incerci sa faci este sa cauti in meniu optiunea de recalibrare a ecranului sau eventual sa ii dai un reset la setarile din fabrica ( salveaza-ti numerele din agenda, nu uita ).

| steelshop100 explică:

Pei nu pot sa intru la setari laughing))))) ca asta am incercat si eu