| Gamer2000 a întrebat:

Acum 5 zile mi-am cumparat de la Vodafone un Nokia Lumia 520 si vad ca mi-a facut unele figuri o data s-a restartat, odata a mers un cam greu in drag racing cate odata mai are niste lag-uri mici in meniu, bug-ul la tastele de volum. Oare are vreo problema? Sau este normal sa mai faca din astea? Funda

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

Am citit descrierea amanuntita a telefonului si faza e ca ar trebui sa suporte toate aceste jocuri(bine angry birds rio cere multe resurse sa stii, la fel si temple run 2) dar am vazut ca telefonul are foarte multe aplicatii din fabrica instalate(mai multe ca la un telefon normal) si cred ca acele programe/aplicatii reprezinta sursa problemei.Adica pe langa faptul ca am citit peste 10 programe preinstalate pe telefon mai are si vreo 40 de aplicatii pe care nu le poti sterge dar pe unele poti sa le opresti din a rula.Parerea mea este ca nu ai ce face este vina celor ce l-au facut ca au vrut sa bage multe pe el ca sa fie un telefon compact dar au uitat ca acele programe ingreuneaza sistemul.Bafta! Sper ca macar te-am lamurit.

11 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Asta vine de la aplicatiile si jocurile "mari" instalate de tine! Daca iti vei sterge jocurile instalate si va merge cum trebuie.Si inca ceva ai instalat cumva CC cleaner sau master cleaner?

| Gamer2000 explică (pentru siriusblack98):

NU,nu am instalat cc cleaner. nu am multe aplicatii si jocuri am vreo 7 jocuri si 2 aplicatii

| siriusblack98 a răspuns (pentru Gamer2000):

Si ti se par putine 7 jocuri? daca este vorba de jocuri cu, carti sau x si 0 nu e problema dar este daca sunt jocuri cu masini care cer resurse mari la grafica sau temple run jocuri de genul asta.Pentru ca telefonul tau nu este facut pentru jocuri de mare amploare si mai ales de la 3 in sus!

| Gamer2000 explică (pentru siriusblack98):

Pai am Flappy Bird Angry Birds Rio
Fruit Ninja Temple Run 2
Xbox Extras Am avut si Drag Racing l-am dezinstalat ca mergea scadat dupa ce ieseam din Curse ca apareau reclamele alea
Hill Climb Racing

| siriusblack98 a răspuns (pentru Gamer2000):

Am citit descrierea amanuntita a telefonului si faza e ca ar trebui sa suporte toate aceste jocuri(bine angry birds rio cere multe resurse sa stii, la fel si temple run 2) dar am vazut ca telefonul are foarte multe aplicatii din fabrica instalate(mai multe ca la un telefon normal) si cred ca acele programe/aplicatii reprezinta sursa problemei.Adica pe langa faptul ca am citit peste 10 programe preinstalate pe telefon mai are si vreo 40 de aplicatii pe care nu le poti sterge dar pe unele poti sa le opresti din a rula.Parerea mea este ca nu ai ce face este vina celor ce l-au facut ca au vrut sa bage multe pe el ca sa fie un telefon compact dar au uitat ca acele programe ingreuneaza sistemul.Bafta! Sper ca macar te-am lamurit.

| frosty98 a răspuns:

Si eu am acelasi telefon, ideea este ca pur si simplu asa merge nu e chestie de la telefonul tau anume

| Gamer2000 explică (pentru frosty98):

Si tie iti mai face din astea nu?

| frosty98 a răspuns (pentru Gamer2000):

Si mai vreau sa te avertizez din timp sa nu folosesti butonul de power excesiv adica sa nu te joci cu el inchis deschis deoarece modelul 520 are o problema si dupa putin timp se strica butonul si nuprea poti sa il inlocuiesti usor

| Gamer2000 explică (pentru frosty98):

Tu ai patit?

| frosty98 a răspuns (pentru Gamer2000):

Da,si e destul de naspa adica sa astepti de fiecare data 30 de sexunde ca sa ti se inchida ecranul si ca sa il deschizi apesi de 2 ori pe ecran(optiune pe care o ai numai la windows phone 8.1 mi se pare)

| Gamer2000 explică (pentru frosty98):

Optiunea este si la Windows Phone 8.0 eu o folosec. Du-te in setari - Atingere si gasesti optiunea reluati activitatea si bifezi

| frosty98 a răspuns (pentru Gamer2000):

Deja o am activatahappyAm windows phone 8.1 de vreo 3 luni cred din cauza ca sunt developerhappy