| numaieoadi a întrebat:

Este normal sa nu prind semnal de internet 3g oriunde? de exemplu cand sunt la scoala nu prea prind semnal. trebuie sa fac eu niste setari sau din ce motiv nu am semnal? mentionez ca am Htc windows phone 8x

2 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Da e normal. cu cat sunt mai multi pereti intre tine si sursa semnalului cu atat e mai greu sa prinzi acel semnal.
asta e valabil si pentru semnalul pentru convorbiri telefonice.
daca esti inauntru se prinde semnal mai greu.

exista de asemenea si bruiatoare de semnal dar sunt sigur ca nu se foloseste asta in licee sau scoli.

cel mai probabil din cauza cladirii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Absolut normal.