| anonim_4396 a întrebat:

este original acest telefon:
MODEL: GT- 19500
FFC ID: A3LGTI9500
SSN: -9500GSMH
RATED: 3.7V: 1300 ma
MATE IN VIETNAM BY SAMSUNG
CE0168!?

5 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Say what? Instalează pe telefon aplicatia cpu-z si vezi daca are tot ce are un s4, specificațiile le găsești pe net. alta solutie ar fi sa faci *#0*# va trebui sa apara un meniu de teste si asa verifici daca funcționează bine, mai poti incerca pe play store nu mai stiu exact cum se numește, Samsung original sau ceva de genu care il verifica daca e original sau nu. Nu te poti lua dupa etichetă

| Vi1rus a răspuns (pentru DenisIonut01):

Http://i.imgur.com/IfLCgoL.png asa trebuie sa fie?

| DenisIonut01 a răspuns (pentru Vi1rus):

Da, pare inregula. Poti incerca si *#0*# daca funcționează bine. Si aceasta aplicație https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xihuanat.truth

| DenisIonut01 a răspuns (pentru Vi1rus):

Imi cer scuze pentru intarziere! Este original telefonul, vezi ca poti sa il updatezi la android 5 Lollipop. Iti scrie sus "felicitari este telefon original"