| Anonimulnegru a întrebat:

Salut TPU! Îmi puteți recomanda cea mai bună pereche de căști Wireless Over the Ear pentru ascultat muzică, pentru filme, pentru uz general că de gaming am, să fie până în 400 de lei!
Dau Fundă!

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Castile over the ear, fie ele cu fir sau nu,
e bine sa fie testate in magazin inainte, ca de aceea ofera aproape toate magazinele serioase aceasta posibilitate.

Unele sunt mai grele, la altele te va deranja forma/designul cupelor sau al barei dupa un timp, sau pur si simplu, am vazut modele de audiofili cu cupe din piele, si erau prea tari pentru gustul meu.
La unele vei avea impresia ca nu apasa suficient pe ureche.

La Altex, cel putin in orasul meu, se pot testa.

https://altex.ro/......r-telefon/

Cele Panasonic la 379, sau cele Skullcandy la 429, ar trebui sa fie ok ca si specificatii, dar daca iti stau bine pe cap, asta ar trebui sa testezi.

La casti, nu exista "cea mai buna" pentru toti.
Totul e subiectiv, in functie de o multime de factori, inclusiv cum percepe fiecare persoana sunetul (gama de frecvente), presiunea acustica, izolarea sunetului de mediu, etc.

| AvakinAndrei a răspuns:

Daca ai iPhone iti recomand Apple airpods max, daca ai android d alea Huawei