| TheUltimaTeHack a întrebat:

M-am gandit sa imi iau un nou telefon, pentru ca butelia mea nu mai tine. Din nou, voi lua un no-name, consider ca nu merita sa platesti firma, cum se intampla la Samsung, LG, HTC, etc.
M-am decis, si voi lua unul dintre aceste doua modele:
Vonino ZUN XO ( http://www.emag.ro/......D606QYBBM/ )

Leagoo Lead 1 ( http://www.emag.ro/......DB50M3BBM/ )

Prima oara am dat de Vonino, si credeam ca asta va fi telefonul care il voi lua. Dupa, am dat de acest leagoo. Ce imi place cel mai mult este ecranul de 5.5, cel de la vonino are doar 5. Dupa specificatii nu prea ma iau, exista telefoane care merg impecabil cu niste componente slabe, pe cand un octa core nu poate sa aiba 2 aplicatii deschise. Voi ce spuneti?

FUNDOI! :3

1 răspuns:
| MiddyMo a răspuns:

Mi se pare mai interesant Vonino ( Sincer, n-am auzit in viata mea de telefoanele astea laughing, sa revenim), Eu apreciez configuratiile, un octa core e daca si telefonul ar folosi toate nucleele, un quad core e mai folositor, telefonul practic se foloseste de toate nucleele, ce nu imi place la nici unul este frecventa procesor ( 1.3 GHz ambele), ma asteptam la un minim 1.7 GHz. Memoria Ram, aici un punct Vonino, te ajuta cand vrei sa mentii doua aplicatii deschise, fara sa se reincarce cand dai dintr-una intr-alta ( la referirea ta ca un octa core nu poate sa aiba doua aplicatii deschise, te contrazic, atata timp cat ii dai memorie RAM pe gura, iti duce). Alt punct Vonino pentru :
- camera 13 MP- 5 MP
-Bluetooth 4.0 incorporat

Sincer, le-as combina si ar iesi un Leagonino laughing, mai presus de Samsung, Nokia, HTC.

Votez : Voninowinking