| bigalex07 a întrebat:

Mi-am cumparat de pe eMAG acum cateva zile evolio happy si odata cu el o cartela cu numar nou vodafone.problema este ca nu imi pot activa internetu pe mobil (3g-ul) deoarece nu am primit setarile de configurare prin sms. Daca imi poate spune cineva cum pot sa il activez.Nu am reusit nici prin sunatul la *222.Va multumesc

1 răspuns:
| Krosom a răspuns:

Am patit si eu asta dupa ce am resetat telefonul meu, dar din pacate am un Samsung. S-ar putea sa mearga:

1. Cauta in setari: "Retele Mobile"
2. Acolo ar trebui sa fie "Nume puncte de acces". Intra acolo
3. Cauta la optiuni (Reinitializare la valori implicite)
4. Acolo telefonul tau ar trebui sa gaseasca automat setarile de internet.

Imi dau seama ca avem telefoane diferite, dar daca ai Android, setarile telefonului sunt similare.