| darkness2300 a întrebat:

Mi-am luat un pc now si are instalat windows xp versiunea 202 in fine, vreau sa fac si eu cumva sa imi mearga netul pe Orange prin cablu de date de la telefon,am doua telefoane, Nokia 2700 si Samsung s8000 care ar merge ca modem? Si cum sa fac asta ca nu ma pricep, ma ajutati va rog dau funda?

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Pentru utilizarea telefonului Nokia 2700 ca modem, prin intermediul cablului de date, este necesar sa instalezi pe calculatorul tau aplicatia, Nokia PC Suite, de pe site-ul producatorului.
Telefonul Samsung S8000 va avea nevoie de instalarea aplicatiei PC Studio, pe calculatorul tau. Aplicatia se poate descarca de pe site-ul celor de la Samsung.
Ulterior va trebui sa conectezi telefonul la calculator, prin cablul de date apoi, sa deschizi aplicatia corespunzatoare telefonului utilizat si sa urmezi pasii din aplicatie pentru a te conecta la internet.

Cu prietenie,
Orange Helper.

2 răspunsuri:
| Ottakringer a răspuns:

Salut! Pc NOU direct cu windows XP? In ziua de azi daca cumperi un PC nou automat are w7 sau w8. Deci nu cred ca e nou. Conexiunea prin telefon o sa iti creeze probleme happy Mai bine folosesti de pe telefon decat PC ca o sa se miste ca naiba.

| darkness2300 explică:

Pai nu e nou nou, are windows xp pe el, imi poti explica cum pot sa intru pe net prin cablu usb folosind telefonul pe post de modem?