| Hewkii a întrebat:

mi-am luat un xperia play cu android 2.3.4 si vreau sa il root-ez poate cineva sa-mi spuna cineva cum sal rootez, am inteles ca trebuie downgarade la gingerbread 2.3.3 si nu stiu cum se face, ma poate ajuta cineva?

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu e nevoie de downgrade, ci de deblocat bootloader-ul, lucru care dupa notocul telefonului se poate realiza usor sau foarte greu.

| RaduDanut a răspuns:

Salut!
Uita-te aici poate gasesti si clipul cum sa root-ezi si telefonul tau eu l-am root-at pe al meu si merge perfect (Daca o sa gasesti videoclipul in afisati mai multe o sa fie si fisierul care iti trebuie sa il bagi pe telefon )
Sper ca am fost de ajutor happy