| 567RAUL567 a întrebat:

Numele meu este Raul și am 13 ani. Am o întrebare dar la care chiar vreau să îmi răspundeți.
Am primit de ziua mea un telefon. Este Huawei 5 și îmi place foarte mult acest telefon. Înainte, când l-am primit prima dată nu avea instalat wifi-ul. Dar tatăl meu a chemat pe un prieten de al meu care a reușit să îl instaleze. Eram foarte fericit. ☺. Când am aflat că, atunci când plec departe de internetul de la laptop-ul meu nu îmi mai merge wifi-ul. Dar când sunt aproape de internetul de la laptop-ul meu atunci îmi merge wifi-ul. Deci, întrebarea mea este:
Ce ar trebui să fac să am cu mine
wifi-ul mereu chiar dacă sunt departe de internetul de la laptop-ul meu? Vă rog ziceți-mi.

1 răspuns:
| Zaygon a răspuns:

Ce zici tu nu are sens. Tu cred ca ti-ai luat router wireless si ai acces la internet. Laptopul e legat si el la internet prin conexiune wireless.
Routerul are o raza de actiune anume(in functie de pereti si obiecte care le mai ai prin casa).

Daca vrei internet peste tot iti pui optiune la cartela/abonament cu date mobile.