| 333GULL888 a întrebat:

Numele meu este Raul. Am 13 ani. De ziua mea (ziua mea e în data de 8 iulie 2003), am primit un nou telefon (aveam un alt telefon care se numește Nokia). Acel telefon nou care mi l-au luat părinții mei se numește HUAWEI 5. Când l-am primit, nu îi era activat wifi-ul. Dar părinții mei au chemat pe cineva care a reușit să îi activeze wifi-ul. Mergea super bine telefonul meu nou. Dar mai avea o problemă. Când mă duceam departe de internetul de la laptop-ul meu (am un laptop care se numește ASUS), wifi-ul nu îmi mai mergea. Dar, când mă apropiam iar de internetul de la laptop-ul meu, îmi mergea wifi-ul. Ce ar trebui să fac să am, pe scurt, wifi-ul cu mine peste tot chiar dacă sunt departe de internetul de la laptop-ul meu? Vă rog, ajutați-mă.

Răspuns Câştigător
| Mihai1810 a răspuns:

Nu poti face nimic, asa e wi-fi-ul merge o anumita distanta.

4 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Depinde ce router ai. si de puterea lui. poate sa fie pe doua benzi, 2, 5ghz, s-au 5ghz.
eu il am pe glaful la geam, stau la etajul 5. si daca cobor afara in spatele blocului vad geamul meu. ma indepartez si 30m si tot am semnal wi-fi. dar semanl mai slab. 2 liniute.

| octav005 a răspuns:

Stiu ca raza este de 100m in camp deschis, fara obstacole, pereti.

| Gonrax a răspuns:

Routerul ajunge doar pe o distanță specifică rolling on the floor n-ai ce face...

| bogdangh a răspuns:

Tine activat si datele celulare, daca ai internet mobil.
cand esti pe wi-fi, esti, cand nu, trece automat pe 3g, 4g...numa ai grija sa nu depasesti traficul lunar ca o sa iti vina factura mai mult si te indoaie cu bataia ai tai.