| Necula_Liviu_1996 a întrebat:

O replica a unui Iphone are sistemul de operare IOS sau este fara sistem de operare...va rog daca puteti sa imi ziceti mai multe de replica unui Iphone ( ce defecte are fata de oiginal)

Dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| Roxin a răspuns:

Depinde de replica. majoritatea vin fara iOS si fara multe functii. De exemplu, camera este inlocuita cu ceva VGA, memoria interna sub medie, bluetooth sau alte functii de transfer nu vor functiona corect, la fel si display-ul...sa nu te astepti la IPS. O replica de genul e buna doar pentru carcasa si sa folosesti telefonul pentru scopul lui initial: doar convorbiri!
Bafta!

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista replica cu IOS, singurele telefoane cu ios sunt cele originale. restul fie nu au sistem de operare fie au vreun android.

cand iti iei o replica la un telefon trebuie sa te astepti sa se strice in orice moment