| Supremejordannike2004 a întrebat:

Oare cat m-ar costa manopera ca sa schimbe senzorul de amprenta la un Samsung Galaxy J5 2017?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici depinde, poti intreba la un service. Daca un display (ecran) costa 200-300 de lei, senzorul nu ar trebui sa coste mai mult 100-200, probabil nici macar atat. Asta diferă foarte mult unde îl duci pentru a se face schimbul. Te sfătuiesc sa te duci si sa intrebi in mai multe locuri

| Supremejordannike2004 explică (pentru anonim_4396):

Oare daca comand de pe Aliexpress un senzor de amprentă mi-l montează?

| morfeo a răspuns:

Mai bine schimbi telefonul, 200 de lei tot iti ia. Dar chiar ai neaparat nevoie de amprenta? Poti sa folosesti si alte metode de securitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Supremejordannike2004):

Nu stiu ce sa zic, nu cred ca e cel mai indicat decpe aliexpress. Si daca iti comanzi tot va trebui sa plătești pentu montaj. Poti incerca dar cel mai bine e sa mergi in service si sa intrebi cat costa. Nu ar trebui sa fie foarte scump. Mai sus ti sm aproximat cat ar costa în cel mai rău caz