| Mondo a întrebat:

Problema mea e in felul urmator. am cumparat un iphone 3g 8gb. cu softw 4.1 dar nu pot trage nici un joc de pe appstore, imi apare erori gen : e necesar 4.3. sau alta eroare : nu este compatibil cu acest iphone. Am incercat cat de cat sa ma documentez despre asta dar nu stiu ce pot face. cum reusesc sa fac update la 4.3? sau cum pot descarca jocuri gen " Temple Run, Pou, pentru ca imi da eroarea in care zice ca e necesar 4.3. Telefonul are asa SHSH 4.1 SI 4.2.1. Si basebandul 06.15.00.Exista fro modalitate sa pot face update la 4.3? Sau sa fac la 4.2.1 dar sa mearga aplicatiile gen temple run/pou/subwai surfs? VA rog mult ajutati-ma! Dau o funda mega super mare happy

2 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

IPhone 3G este vechi, dupa el a aparut 3GS, 4, 4S, 5 si acum trebuie sa apara 5S si 5C.
Telefoanele vechi nu mai au suport pentru aplicatiile noi. Asta-i. Asa te obliga sa cumperi un telefon nou.
AI putea sa-l duci la un service sa-ti puna un OS "modificat" sau ceva asemanator, nu stiu, nu prea am experienta cu iPhone-urile, la Android exista alte metode sa instalezi aplicatiile care nu-s compatibile.

| annna69 a răspuns:

Acelasi lucru l-am patit si eu, trebuie sa schimbi softul