| Zuzumilk26 a întrebat:

RON 7.98 45%OFF | 3A Quick Charge 3.0 USB Charger EU Wall Mobile Phone Charger Adapter for iPhone X MAX 7 8 QC3.0 Fast Charging for Samsung Xiaomi
https://a.aliexpress.com/L7f6Q9Ss acest incarcator va încărca telefonul rapid?
Va supraincalzi bateria?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Da, va incarca rapid, nu va avea efecte negative in nici-un fel.

Iti recomand sa cumperi din tara, chiar daca este cu 5-10 lei mai scump este mai bun si nu astepti 2 luni sa ajunga.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Frank51):

Vrei sa zici ca din tara e de vreo 4 ori mai scump cel putin. Daca nu se grabeste, de ce sa dea bani la bisnitari? big grin

| Zuzumilk26 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu ma grăbesc big grin

| Frank51 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

E maxim 25 de lei in tara, un pret de nimic.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Frank51):

Da, triplu fata de cit dai din China cu tot cu transport. Pret de nimic, desigur. De 25 ia unul super-ok de la galbejiti. Si de 25 la noi iei maxim unul de 2.1 A vai de steaua lui. Ia uite - https://www.emag.ro/......DZL725BBM/

| Zuzumilk26 explică (pentru GabiDumitrescu):

Ii de 6 ori mai mare prețul ca in china.

| Frank51 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Continuati sa visati la cai verzi. Ala "de 4 ori mai ieftin" atata si merita. Nu vreau sa continui sa va contrazic, faceti ce vreti cu banii vostrii.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Eu am raportat pretul la ce a zis el. El nu e in stare sa inteleaga ca sunt produse care se vind la noi si cu adaos de 500% gen cabluri incarcatoare adaptoare. Eu se intampla sa cunosc oameni care au lucrat pe partea de retail si import. Plus ca am avut si ocazia sa compar aceleasi carcase de protectie, ca sa mai mentionez inca un accesoriu cu adaos ridicol la noi, cumparate cu 2-3 dolari de pe Ali cu variantele disponibile la noi pentru 40-70 RON. Ia ghici? NICI O DIFERENTA!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Frank51):

Ia baga ochiu' aici, fix acelasi produs:
91 RON - https://www.emag.ro/......DNFBVGBBM/
12 USD - https://www.aliexpress.com/item/32695096820.html

| Frank51 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Acelasi produs in vise. De unde certitudinea asta ca e acelasi produs? Cred ca faci o confuzie mare intre produsele vandute in Romania si chinezariile facute de un chinez de 16 ani in beci.

Te rog nu imi mai da mesaj ca nu am chef sa vorbesc despre prostiile voastre.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Frank51):

Si atunci de ce mama dracului te mai bagi daca esti asa de atoatestiutor? Ai cumva vreun magazin de-asta de bisnita cu 2-300% adaos? Am dat link de pe magazinul oficial Blitzwolf - care se intampla sa fie firma chinzeasca.

| Zuzumilk26 explică (pentru GabiDumitrescu):

Tot ce este la noi in Romania este cumparat din China si pun adaos.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Sa nu exageram. Sint si produse care se fac prin alte parti. Bine, in principiu ai dreptate. Problema mea nu e ca avem produse din China pe piata, ci ca la multe dintre ele adaosul comercial e ridicol de mare.

| Zuzumilk26 explică (pentru GabiDumitrescu):

Eu zic ca msi bine astept o lună sau două si dau 1 sau 2 euro decat 10 sau 15 euro de la noi

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Tru, dar ti-as recomanda sa iei totusi de la chinej ceva de ~10 EUR si o sa iesi chiar bine la calitate. Nu zic ca un incarcator de 2-3 EUR si un cablu de 1 EUR nu sunt utilizabile - chiar am asa ceva si folosesc fara probleme de ceva vreme, insa diferenta de la 2-3 la 10 e destul de mare.

| Zuzumilk26 explică (pentru GabiDumitrescu):

Ție ti-au venit toate produsele pe care le-ai comandat de pe aliexpress?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Da. Oricum daca nu iti vine ceva, ceri frumos banii inapoi si se rezolva.

| Zuzumilk26 explică (pentru GabiDumitrescu):

Tu de cat timp esti client Aliexpress?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Zuzumilk26):

De vreo doi ani si ceva. Aplicatia mobila e delicioasa.winking