| anonim_4396 a întrebat:

Sper ca ma puteți ajuta. Daca de exemplu o pers are iphone cu sistem de operare ios 7 si apare un iphone cu ios 8 cum de Iphone 6, telefonul cu sistemul de operare jos 7 o sa îmi ceara sa "actualizez" sistemul pentru ios 8? Daca da...si nu vreau sa il "actualizez" încetul cu încetul o sa îmi îngreuneze sistemul pana nu o sa mai meargă? Iar daca il "actualizez" am auzit ca îți merge greu iphonul. Cel mai bun răspuns primește funda. As prefera sa răspundă cine știe si/sau care au iphone. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| JusTPauL a răspuns:

Daca ai iphone 5, poti sa treci de la iso 6, la 7, sau 8. Poate o sa mearga putin mai greu, pentru ca processorul e ceva mai slab ca pe iphone 6 pentru care e facut iso 8. Nu cred ca te obliga si nici nu o sa iti mearga telefonul mai greu daca nu dai up la iso8oh go on stai linistit cu ce ai ca nu are nimic.

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Ieri o cunostinta a facut exact ceea ce ai intrebat. telefonul ii merge ceva mai lent, desi spune ca sunt lucruri noi in ios8.
cu timpul nu cred ca o sa ti se schimbe ceva in functionarea telefonului. si desi acum ios8 e facut pentru iphone 6, in scurt timp au sa il optimizeze si pentru utilizatorii lui 5

| AlexL28 a răspuns:

Fii serios, Daca ai IPhone 5 si iti vine update la IOS 8 EU ZIC SA-L FACI, iPhone nu e cu mult mai bun ca 5, se pare ca pana la urma nu e decat un ecran mai mare si un design fara esenta, deloc ce asteptau fanii...

Folosesc iPhone și îți spun din proprie experiență ca pe iPhone 5/5s merge mai bine decât cu iOS 7, doar pe iPhone 4s merge puțin mai greu, dar e foarte ok și pe 4s. Îți recomand iOS 8 fiindcă este extraordinar.