| Cosssmin123 a întrebat:

Stiti cumva un program pe pc care iti zice un "diagnostic" la un smartphone daca il conectezi prin usb? Ceva gen tester la masina.Multumesc!

1 răspuns:
| Ykuzo a răspuns:

Salut! Nu există așa ceva pentru PC încă (cel puțin nu pe piață). Singura metodă de "diagnosticare" a unui smartphone este de a instala aplicații exclusive pe device-ul respectiv. Ex de aplicații: AIDA64, CPU-Z. Acestea se găsesc în Magazin Play.
Prin diagnosticare mă refer la informații amănunțite despre device, precum: densitatea de pixeli a display-ului, numărul de nuclee ale procesorului respectiv frecvența acestuia, memoria RAM, etc.