| Andrei_Balint_1998 a întrebat:

tocmai mi-am luat un telefon mobil la liber si as vrea sa stiu daca schimb cartele mi se schimba si numarul de telefon? Cum as putea sa imi schimb numarul de telefon?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Normal ca se schimbă. Nu are nici o legatura telefonul, cu numarul, in acest caz.

| dannyel86 a răspuns:

Numarul de telefon pe care il folosesti e inregistrat pe cartela sim, nu pe telefon.
Poti pune orice cartela cu numar disponibil, atat timp cat telefonul nu e blocat intr-o anumita retea de telefonie mobila.
Ca sa schimbi numarul, pui alta cartela sim in telefon. Nu exista doua cartele care sa aiba activ acelasi numar de telefon.

| Clorox a răspuns:

Iti dai seama ca se schimba... E logic!
Cartela este numarul, nu telefonul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident, cartela e numarul, ca sa iti schimbi numarul cumperi o cartela noua prepay sau iti faci un abonament.

| Athosbigdog a răspuns:

Salut, daca vrei sa iti schimbi cartela poti sa iti iei cartela cu alt numar sau poti sa iti iei alta cartela si sa rămâi cu acelasi număr., trebuie doar sa ii spui domnului/doamnei de acolo de unde iti iei cartela!