| Valeryan97 a întrebat:

happy

Vreau sa maresc memoria interna a telefonului meu(ALLVIEW A4DUO),am citit si am inteles ca doar cu rootare se poate asa ceva,ma puteti ajuta,explica, cum sa fac acest lucru? MULTUMESC! big grin

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ai inteles bine.Nu merge prin root.Mai sterge din aplicatiile vechi.

| mihai69 a răspuns:

NU poți mări memoria INTERNĂ a unui device Android, nici prin root-are, nici prin altă metodă.
Poți eventual elibera ceva memorie, aliminând din bulkware-ul cu care vine din fabrică. Dar nu câștigi prea mult spațiu, eventual mai se lungește puțin durata de viață a bateriei, procesorul rulând ceva mai puține procese. Dar nu e musai.
Tot ce poți face e să adaugi un card microSD. Și nu, n-ai nevoie de root pentru asta.

| Crasmaru_Vlad_1998 a răspuns:

Nu inteleg daca se poate face asa ceva. Doar cu un card extern!