| Răduț_Radu_1980 a întrebat:

Vreau sa va intreb daca stie careva vreo lege sau articol intr-un contract de servicii telefonie mobila, in care sa fie specificat cine este proprietarului unui numar de telefon: OPERATORUL de telefonie mobila sau TITULARUL de contract?
Nu ma refer aici la SIM... ci efectiv proprietatea asupra numarului de telefon. Am un abonament de aproape 9 ani care expira si nu mi se da dreptul sa pastrez numarul pe Cartela Reincarcabila pe motivul ca numarul nu este propietatea mea. Numarul in cauza a fost tot timpul ABONAMENT si nu a fost portat niciodata.

1 răspuns:
| Cosmin_Bundache_1997 a răspuns:

Da operatorul la care ai avut abonamentul ti-a dat numarul strict pentru abonament daca vrei cartela reincarcabila schimbati numarul