| M12tf a întrebat:

Salut tuturor! Tatăl unui prieten de-al meu deține un Samsung GT-c3010 codat in Orange. Care este prețul pentru decodarea acestui telefon la in service?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca telefonul este iesit din perioada de contract sunt obligati sa ti-l decodeze gratuit. Mergi la orice punct Orange!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Il poate decoda oriunde nu doar in service, costă intre 80 si 150 lei preturile diferă de la o firmă la cealaltă.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut!
Uite, poti incerca din contul tau My Orange cu numarul asociat, doar daca ai numar Orange, dar nu putem garanta, deoarece exista modele pentru care producatorul nu accepta decodarea online. Poti decoda telefon din My Orange, accesand Servicii - service telefoane - decodare telefon si urmezi pasii de aici: https://www.orange.ro/help/cum-pot-s-mi-decodez-telefonul-151
Daca nu functioneaza, este necesar sa mergi intr-un magazin fizic Orange, insa, doar cu factura de achizitie.
De asemenea, in functie de modalitatea prin care ai achizitionat dispozitivul, decodarea poate fi: gratuita - daca dispozitivul a fost cumparat la pret standard, fara obligatii contractuale, taxata cu suma de 410 RON (TVA inclus) - daca dispozitivul a fost cumparat la un pret special, oferit cu abonament nou sau la prelungirea abonamentului existent, iar deblocarea se solicita in timpul perioadei contractuale a abonamentului respectiv sau taxata cu suma de 51.82 RON (TVA inclus) - daca dispozitivul a fost cumparat la un pret special, oferit cu abonament nou sau la prelungirea abonamentului existent, iar deblocarea se solicita dupa expirarea perioadei contractuale a abonamentului. Mai multe detalii, gasesti aici: https://www.orange.ro/help/despre-decodarea-telefoanelor-150