| Denniz_Dennis_1980 a întrebat:

Salut, vreau răspunsuri doar de la cei care știu și au habar de ce aberez eu aici. Vreau sa îmi iau un Iphone 5s/6 care este blocat în iCloud fiind telefonul ieftin. O modalitate care sa funcționeze 100% există? Mă gândeam la un hard-reset/jailbreak se poate? Nu vreau să mai dau bani și la gsm ca să-l facă. Mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa ce iti iei telefonul ala blocat in icloud... il arunci si iti iei unul functional ca nu o sa reusesti tu in veci sa il deblochezi.

Cei de la FBI cer ajutorul Apple pentru deblocare si tu crezi ca ai sa reusesti acasa cu un hard reset? Lol.