| danutx1 a întrebat:

Salut.Vreau sa achizitionez un Samsung galaxy S4 sau un Samsung galaxy S5.Care este cel mai bun dintre cele doua.Dau funda

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

CATEGORIC Samsung Galaxy S5, deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......bow4os.php

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

Samsung Galaxy S5 e mai bun din cauza camerei si procesorulu...in rest sunt exact la fel.
Mie imi place mai mult cum arata S4...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este mai bun Galaxy S5 pentru ca:
-are camera mai buna
-are procesor mai performant
-are placa video mai performanta
-design mai frumos.

| diablo2 a răspuns:

Note 4

| Komarov a răspuns:

Ca este unu ca este altu, nu te astepta la mari diferente.Ce le face pe ele diferite este 0.1 Inch adaugati la marimea ecranului.Si daca stam bine sa ne uitam S5 are tot 2GB de Ram, la S5 e putin mai bun procesoru decat la S4, si ce il mai avantajeaza este asa zisa carcasa care il fereste de apa si praf cat despre camera nu este atat de uimitor ca e 16 ca e 13 le intalnim si pe camerele stock care fac poze si sa ne uitam la faptul ca exista rezolutii mai mari cum e pe PureView 808. Iar un lucru in minus scos de pe S5 ar fi varianta de 64 GB ceea ce la S4 exista, motiv pentru care s-au gandit cei de la Samsung sa faca asta ar fi extinderea memorii cu un card de 128 si e suportat cu brio de S5 cat despre S4 doar 64 desi e doar un mit si Nokia N8 suporta card de 64. Intr-un final eu zic sa cumperi S4 nu e mare diferenta nici sa nu fii asa entuziasmat de acel S5 are performante tipice telefoanelor din ziua de azi. Plus ca are si un pret piperat si diferentele de la S4 la S5 nu sunt atat de evidente cu exceptia design-ului iar la capitolul hardware nici atata chestii oarecum comune.Eu recomand S4 din cauza pretului, si a economisirii de sume de bani funda?

| Ionuttzzuu a răspuns:

Salut!
Da, mai bun este S5 doar ca este foarte scump. De ce spun asta?
Uite: S4 si S5 seama foarte foarte mult la specificatii. Diferentele ar fi camera care e mai buna la S5, apoi procesorul, marimea ecranului care e doar cu 0, 1 inch mai mare decat la S4. Ar fi si designul care difera intre cele 2.
Sfatul meu este: ia-ti un S4, sau daca acum ai bani pentru un S5 nu-l lua, asteapta sa iasa S6 sunt sigur ca nu vei regretawinking

| MrSebastian a răspuns:

S5 este mai bun, tocmai am urmarit un Versus intre cele doua.winking