| Steve98 a întrebat:

Salut, vreau sa comand un telefon de pe aliexpress.com si vreau sa stiu daca comand de unde trebuie, adica telefonul sa fie original, si nu o replica chineza...

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din câte site-uri sunt în România NU ai găsit nicăieri acel telefon?
Sau crezi că de acolo îl vei scoate mai ieftin?

Teoretic, după cum se "laudă" ei, site-ul ar fi foarte sigur; dar n-aş putea să-ţi spun ce soluţii legale mai ai după ce primeşti altceva decât ţi-ai dorit sad
O chestie care NU mi-a plăcut pe acel site : "Dacă nu primeşti marfa la timp sau apar diverse probleme... contactaţi vânzătorul care este bucuros să rezolve rapid orice problemă" rolling on the floor
Deci, ei sunt doar nişte intermediari...

Părerea mea ( strict personală ) : caută-ţi un site din România!

Toate cele bune.

| Steve98 explică (pentru bursuc001):

Problema e sunt din R.Moldova si nu din Romania...

| bursuc001 a răspuns (pentru Steve98):

Sunt şi acolo DESTULE site-uri cu telefoane mobile happy

| Steve98 explică (pentru bursuc001):

Dar eu vreau sa platesc cu wmz

| bursuc001 a răspuns (pentru Steve98):

În acest caz, NU cunosc site-uri de pe care se pot cumpăra telefoane mobile cu plata în WMZ sad

O zi frumoasă.

| Binzari_Ion_1998 a răspuns:

TOT depinde de la cine dai comanda de la producator asta-i cheia