| tudorykul a întrebat:

Vreau sa imi schimb s7-le din cauza bateriei. tine prea putin. Ce telefon imi recomandati? Fara s9/s8 si alte alea. Un telefon de buget. Mersi happy

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Un telefon de buget ce inseamna la tine? rolling on the floor
Poti sa te orientezi spre un hauwei. In ultimul timp telefoanele astea au un soft bine optimizat si ca raport pret calitate sunt cele mai bune de pe piata. Un telefon de la huwaei de 1500 de lei de exemplu e cam de 2 ori mai performant decat un telefon de la Samsung in aceeasi bani.
Daca vrei sa te orientezi si pe SH (sunt oameni care vand telefoane la cutie, provenite din abonament sau schimburi sau alte afaceri, aproape noi) poti sa iei ceva si mai bun.
Eu am s8+ (inainte aveam s6 edge) si sunt cam dezamagit de el. mare functii in plus nu prea aduce, bateria tine ceva mai mult dar nu surprinzator. Colegii mei care au un iphone sau un Huawei, le tine mult mai mult bateria.
Acum depinde si ce vrei de la telefon. Oricum iti recomand sa renunti la Samsung. Doar firma mai e de ei in materie de telefoane.
Succes!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Xiaomi redmi 5a, cell mai bun sub 500 de lei http://www.emag.ro/......DTDSJHBBM/

| TrustMeIKnow a răspuns:

Nu ne-ai specificat bugetul asa de buget poate sa fie si 500€.
Iti pot recomanda telefoanele celor de la OnePlus/Xiaomi/Essential/Oppo/Huawei/ si restul Samsung/etc.

Sunt cateva companii mici sau din china care ies pe piata din afara Asiei cu niste telefoane care dau peste nas celor cunoscuti (nu dam nume), care sunt sub 500$ si au specificatii de top.

| iDarkness a răspuns:

Cam ce buget ai?

| elena97890 a răspuns:

Huawei p20 lite

| Adrian_Costin_1999 a răspuns:

Daca vrei tot Samsung iti recomand A8 2018 e 1500 de lei cel mai ieftin!