| matei418 a întrebat:

Salut, vreau sa schimb telefonul si nu pot decide. Lumia 625 sau 630. Astept niste pareri si niste argumente pro sau contra. astea sunt specificatile producatorului http://www.nokia.com/......e/compare/

1 răspuns:
| AlexandruIV2004 a răspuns:

Dupa parerea mea ai putea sa-l ei pe care ti s-ar parea tie bun pentru ca indiferent ce alegi, specificatiile sunt cam aceleasi.

La ecran nu avem diferente asa de mari, decat faptul ca 625-u are 4.7 inch fata de 630 care are 4.5 sau ceva de genu, si poate ca 630-u rezolutia cu 100 de pixeli mai mare?

La sistemu de operare, ambele au acelasi "windows for phones" 8.1

Camerele? 625 are 1080p30 iar 630 720p30 [ 720vs1080p dar la aceleasi fps-uri ]

Bateriile mici, 1000-2000mAh dar presupun ca daca cumperi asa telefoane nu vei face cine stie?

> Dupa parerea mea ar trebui sa iti iei 625-u pentru ca filmeaza in rezolutie mai mare si are ecranu relativ mai mare