| Sergiu131999 a întrebat:

Salutare. Am si eu o problema la telefon. Am cod de deblocare a ecranului si am gresit codul de prea multe ori. Acum nu mai pot sa scriu codul si imi zice "prea multe incercari de introducere a modelului!", si imi spune sa introduc e-mail-ul meu, dar nu merge... Si telefonul este Samsung galaxy ace. Ce as putea face?

3 răspunsuri:
| Alin4uuu a răspuns:

Buna deci trebuie sa ii dai un hard reset uite asa tii tasyele astea apasate in acelasi timp Volume UP + HOME + POWER ON vezi ca o sa ti se stearga tot de pe el adica muzica aplicatii poze. funda

| ionut258 a răspuns:

Singura optiune e sa resetezi telefonul(vei pierde tot ce nu este pe card):
1.Stingi telefonul
2.Tii apasat butonul de power+volume up+home key pana se aprinde telefonul.
3.in meniul care va aparea navigezi cu tastele volume up, volume down si home key pentru a selecta optiounea dorita.
4.in acest meniu alegi optiunea wipe data/factory reset si telefonul va fi ca nou.
Sper ca m-am facut inteles. Funda?

| timeea1998 a răspuns (pentru Alin4uuu):

Am incercat si asta dar nu merge. mersi oricum. cred ca o sa-l arunce pe geam happy