| Aalyn91 a întrebat:

Salutare, am un A5 2016 si as vrea sa ii fac downgrade la Android 6.0.1 marshmelow. Ma puteti ajuta ca atunci cand il fac cu odin cand pun toate fisierele cand sa dau start imi da fail.

9 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Posibil ca vrei sa instalezi un ROM diferit de cel ce avea instalat de catre fabricant.

| Aalyn91 explică (pentru gelu1970):

Sau ceva de genul ceva care să nu mai sacadeze in jocuri sa fie stabil

| gelu1970 a răspuns (pentru Aalyn91):

Cauta ROM exact pentru telefonul tau, modelul exact.
Instaleaza ultima versiune de Odin.
Incearca de mai multe ori flash. Trebuie sa reusesti.
In ultima instanta mergi la Samsung sa iti reinstaleze soft.

| Aalyn91 explică (pentru gelu1970):

Mă poți ajuta tu sa gasesc un rom da gen eu am incercat sa fac si downgrade da in dowload mode cand ii dau start imi da fail si nu stiu ce binar eror si nu ma lasa sa fac downgrade ma gandesc sa nu fie ca la ios cu firnwarele semnate si poate de asta nu ma lasa ca gen eu aseară am descărcat Android 7 de pe sammobile si gen a fost ca un update in nici un caz resoftare pentru ca mi-a dat doar pentru AP in odin nu si pentru restul... ma poti ajuta te rog frumos

| gelu1970 a răspuns (pentru Aalyn91):

Scrie exact modelul telefonului, litere si numere, in ce țara a fost cumparat, si pe ce companie de telefonie.

| Aalyn91 explică (pentru gelu1970):

SM-A510F ROMANIA de la Orange da ma gandesc ca poate fi problema si de la asta ca poate au ei softul buguit... aa mai este asta S/N:R58H922B2SW la sfarsit aici ori e 25W sau asa 2SW deci sper sa ma poti ajuta sa il resoftez nu sa ii fac update

| gelu1970 a răspuns (pentru Aalyn91):

Ok. Il caut si iti scriu in functie de ce gasesc.

| Aalyn91 explică (pentru gelu1970):

Ok multumesc frumos sper sa reusesc si sa nu imi dea acea eroare in download mode cu binary nu stiu ce...

| SashaMalmed a răspuns:

Probabil modelul telefonului nu este compatibilă cu această versiune Android, iar acesta se opune instalării. Îți recomand să rămâi la actuala versiune Android pentru ca telefonul să nu sufere o modificare uriașă și să se strice.

O zi frumoasă!