| Floryn9 a întrebat:

Salutare! Am un telefon Samsung Galaxy M52 5G, o să primească actualizarea de sistem pentru Andoird 14 și One UI 6?

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Acest lucru tine doar de catre producator si mai ales tine de dezvoltatorii pe parte de software ai Samsung.
Eu am deja android 14 la Samsung seriile S
in ceea ce priveste telefonul tau din punctul meu de vedere el este capabil sa sustina android 14, insa aceste updateuri din cate stiu nu tin cont doar de caracteristicile hardware ale unui model ci cumva se tine cont si de partea de marketing, este stiu faptul ca primele care primesc updateuri sunt gamele de varf ale unui producator asa numitele flagshipuri; desi mai pot exista destule telefoane in paleta acelui producator apropiate ca si caracteristici care primesc mult mai tarziu update de sistem!
Din ceea ce discuta pe forumul oficial (cred) Samsung, userii de acolo referitor la acest model M52 5G se pare ca nu o sa primeasca acest model update la android 14 si One UI 6.0:
https://r2.community.samsung.com/......p/15262287

| everything29 a răspuns:

Poate l vinzi intre timp.