| Albeert a întrebat:

Salutare, care dispozitiv ar fi mai adecvat?
1. Allview X2 Soul
2.Samsung Galaxy S4
3.Nokia Lumia 925
Funda

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Allview e un dispozitiv ce nici macar nu se vinde in tarile din vest. cel putin aici unde sunt eu nu se gaseste. deci raman s4 si lumia 925
in comparatii s4 iese castigator. insa mie personal, desi utilizez un Samsung, imi place mult 925. e un telefon ce are marimea adecvata, a unui telefon, windows phone ruleaza mult mai fluid decat android, folosind mai putin procesor si mai putin ram, actualizarile le primesti direct de la fabricant. astea sunt unele din avantaje. Samsung e un telefon de dimensiuni mari, foloseste android, sistem operativ mult mai instabil, insa are alte avantaje. tu alege cel ce iti face placere. de retinut ca s4 au avut o mare cantitate de terminale ce au iesit cu bateriile defecte, care intr-adevar au fost schimbate gratuit de catre Samsung. aici ai o comparatie intre cele doua telefoane. poti sa te uiti :
http://versus.com/es/samsung-galaxy-s4-64gb-vs-nokia-lumia-925

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

S4 matura cu alea pe jos, recomand!

| AleAlexandraIdk a răspuns:

Samsung-ul,desigur.

| ricoset a răspuns:

Samsungul e mult mai ok dupa parerea mea, Allview am avut sunt jalnici..nokia nu prea imi place, samsungul e cel potrivit.