| CRiSTi005 a întrebat:

Salutare!

Ce să aleg dintre, Huawei P8 Lite-Samsung Galaxy A5?
Știu că, este mai performant decât A5 si n-am habar care este mai rezistent la cazaturi si la apa?
Știu și că, A5-ul este din metal, oare și P8 Lite este din metal?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Huawei Ascend P8 Lite deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......huba2j.php

Toate cele bune!

2 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

La cazaturi si la apa sunt la fel de rezistente. Eu as alege Samsung. E mult mai frumos si e Firma cum s-ar zice. 100% Du-te pe Samsung. Daca o sa vrei sa il vinzi sau sa il schimbi vreodata Huawei-ul nu o sa il dai asa de repede ca si un Samsung. Sau daca vrei Huawei nu lua varianta Lite. e ca si un Huawei P6

| bestbuy a răspuns:

P8 Lite este plastic si atat. Daca vrei metal si spatele din sticla + procesor Octa-Core si 3GB RAM iti recomand http://www.telefoane-ieftine.net/doogee-f3-pro ~ Undeva la 999 lei.