| anonim8600 a întrebat:

Salutare Cine a fost in grecia si si-a cumparat un sim cosmote de aici? Eu am cumparat o cartela cosmote si am incarcat.o cu 10 euro dar nu mi-am activat nici o extraoptiune pentru ca nu am stiut cum asa ca am consumat tot creditul Daca sunam la relatii cu clientii mi se vorbea numai in greaca si nu exista un meniu in engleza Totusi observ ca am intrenet desi nu mai am credit... Nu stiu cat dar am Cine imi poate spune si mie cum imi activez o extraoptiune cu minute internationale pentru romania si cu internet? As avea nevoie de ajutorul cuiva care a fost in grecia si a fost in situatia asta

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Cand danseaza respectivii pe patratele alea, tu apesi pe o patratica s iti apare un chenar unde sa completezi nr de telefon si codul primit anterior in mesaj pe care-l scrii sub numar. Dupa asta dai next, si iti apare o alta fereatra unde-ti alegi internet, minute sau sms. depinde ce are acolo...

Scuze ca am raspuns tarziu, dar nu mi-a venit notificare de raspuns de la intrebarea ta... banuiesc ca ai rezolvat de atunci problema. happy

4 răspunsuri:
| DomnulFantastic a răspuns:

Buna! daca vrei sa vorbesti cu familia descarca skype happy

| MihaelaDart a răspuns:

Folosesc Cosmote de Grecia de 4 ani si ca sa te lamuresc, dupa ce incarci cu 5, 10 euro sau cat credit doresti, primesti sms cu un cod si acela trebuie sa-l bagi pe internet pentru a lua pachetele care le ofera site-ul : minute, sms sau internet http://www.whatsup.gr/reloadit/

| MihaelaDart a răspuns:

Ar trebui sa-ti incarci o data de 5 euro pentru activare minute (dar nu-s internationale, sunt nationale) si alt 5 euro pentru a avea alt cod si pe site-ul dat inainte pui pentru sms.

| anonim8600 explică:

Multumesc pentru raspuns dar mi-ai putea spune ceva mai coioncret? Ca pe site-ul ala nu inteleg nimic ca e in greaca M-ar interesa sa am minute internationale si internet iar daca nu e nici o extraoptiune care sa aiba si una si alta spune.mi cum fac sa am macar internet mai mult