| Mussete a întrebat:

E URGENT! Azi mi-am incarcat cartela de la cosmote dar nu stiam ca am o extraoptiune deja activata si acum cateva minute am vazut ca am 0, 01 euro cand eu am incarcat`o cu 5. Pot sa imi recuperez inapoi creditul? Nu am consumat nimiic din extraoptiunea care sa activat acum.CE SA FAAC? DAU FUNDAA.Si daca pot puteti sa imi ziceti si cum sa imi iau creditul inapoi?

4 răspunsuri:
| Aimèeeee a răspuns:

Pentru moment poti suna la relatii cu clientii.
Probabil o sa-i primesti mai tarziu, nu am inteles foarte bine ce ai spus tu, ai apelat pe cineva dupa ce ti-ai incarcat cartela?

| Mussete explică (pentru Aimèeeee):

Nu am apelat pe nimeni.Deci eu nu`mi mai incarcasem cartela de mai mult timp si daca nu o incarcam riscam sa imi pierd numarul. Atunci am incarcat`o si aveam 5 euro. Dupa un timp am primis un mesaj de la cosmote ca mi sa activat o optiune cu 5 euro de care eu uitasem.Si acum vreau sa dezactivez optiunea si sa imi primesc creditul inapoi.Nu am apelat\trimis mesaj.

| Aimèeeee a răspuns (pentru Mussete):

Am inteles.
Pai suna la relatii cu clientii si intreaba daca poti dezactiva o optiune si sa activezi alta cu acelasi credit. Desi, nu prea cred ca e posibil.

| sorbal a răspuns:

Trimite un SMS gratuit la 123 cu textul "CREDIT" (termenul maxim este de 24 de ore de la activarea cartelei SIM)