| DarkNight123 a întrebat:

Am cumparat o cartela prepay Orange cu credit initial 5 euro si cand am bagat cartela in telefon mi-a activat o extraoptiune automat cu 2000 de min etc. si mi-a luat 5 euro acum problema e daca cumpar un cod reincarcabil de 5 euro exista posibilitatea sa imi ia automat creditul si sa imi bage minute? vreau sa ramana doar creditul

3 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Cu siguranta ai avut activata o optiune recurenta care se reactiveaza la un interval de 30 de zile daca ai credit suficient in cont (5 Euro). In cazul in care vrei sa benefiezi de credit, dezactiveaza optiunea prin SelfCare *100# sau din contul online.
O zi buna,
Orange helpers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va trebui sa dezactivezi optiunea existenta pentru a ramine cu creditul.

| FlooPp a răspuns:

Da se poate activa automat, daca ai primit un mesaj de genul inainte sa incarci.
''Daca reincarci cu minimum 5 euro pana la data de. iti activam automat optiunea cu 2000 de min etc.
Daca ai primit un astfel de mesaj ei bine optiunea s-a activat singura, dupa reincarcare.Bafta!