| DorelConstantin a întrebat:

Salutare, daca sun din România în Spania trebuie sa plătesc? (Sunt pe digi mobile)

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, trebuie sa platesti la tarif de "internationale".

| mgtow a răspuns:

Daca nai min internationale trebuie sa bagi bani pe telefon gen 5 euro dar se duc repede.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai Digi Mobil Nelimitat, atunci nu trebuie sa platesti suplimentar.
Daca ai alt tip de abonament (sau cartela reincarcabila), atunci depinde de pachetul cumparat.
https://www.digiromania.ro/servicii/telefonie-mobila

| Yuoia a răspuns:

Depinde ce optiune ai, cu ce oferte. Daca ai minute internationale spre fix sau mobil (sunt minute diferite!), nu platesti. Daca cei din Spania au si ei un telefon in reteaua DIGI, nu platesti. Altfel, platesti si inca destul de mult.