| Ionjutz a întrebat:

Salutare. Ma puteti ajuta si pe mine cu configurarea unui telefon? BlackBerry 8900 curve. Telefonul are soft-ul sters de tot si incerc de cateva zile sa il instalez dar nu reusesc. Am downloadat desktop manager,desktop software, le-am instalat,am intrat in app loader,dar nu imi gaseste niciun soft de instalat.
Am incercat cu desktop manager,iar cand ii dau update,ii zice ca trebuie sa faca update prima data la app loader, dar ramane blocat dupa ce se completeaza o liniuta verde. l-am lasat ore in sir dar nu mai face nimic de acolo.
Intrebarea mea este: Stiti cumva cum as putea sa il instalez softwareul?

Mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Procedeaza ca aici:
http://www.blackberryforums.com/......uages.html

| Ionjutz explică (pentru horia2012):

Degeaba,aceeasi problema, spune ca nu gaseste software instalat, dar mersi pentru raspuns

| horia2012 a răspuns (pentru Ionjutz):

Cu placere.

| Ionjutz explică (pentru horia2012):

Intr-un final am reusit, am sters driverul de la usb si l-am instalat din nou, pentru a nu-mi recunoaste pinul la telefon cand il conectam, iar apoi i-am dat instalare.Iti multumesc mult