| StefanCrr a întrebat:

Mi-am luat de curand, un Samsung Galaxy SIII, dar se incarca greu. [ nu am incarcator original ] asta sa fie vreo problema?
dau funda!

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

- Daca nu are aceleasi caracteristici ca si cel original, il va incarca mai greu.
- Daca e la fel ca originalul, indiferent cine il produce il va incarca la fel.
Trebuie sa scrie pe el:
- output 5V/700mA

5 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Da, asta e problema principala. Probabil chinezaria e de putere mica, si il incarca greu. Ia ceva original, nu costa mult.

| Minks a răspuns (pentru horia2012):

Nu e neaparat valabil ce ai scris. De exemplu, al meu are 5V/1A, ceea ce rezulta timp de incarcare un pic mai mic la mine.

| horia2012 a răspuns (pentru Minks):

Eu i-am dat informatia pe care am gasit-o oficial pe site la incarcatoare Samsung. Acumulatorul de S3 are dupa catalog 2100mA. Curentul de incarcare reprezinta 10% din capacitatea acumulatorului. Adica ar trebui sa fie 210mA. Mai mare, in timp distruge acumulatorul, chiar daca il incarca mai repede, mai mic nu-l va incarca suficient.

| Minks a răspuns (pentru horia2012):

Faci confuzia intre ma si mAh.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, cel mai probabil, asta este cauza ( presupunând că NU are vreun defect ).
Cumpără un încărcător ORIGINAL.

Toate cele bune.