| alexandrutoxic a întrebat:

Salutare. Nu știu ce e cu telefonul meu dar trebuie să îl las o zi întreagă la încărcat, se încarcă extraordinar de greu. Ce poate să fie? Încărcătorul este bun și merge foarte bine dar telefonul nu stiu ce are.

6 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

E na, de unde ști tu ca încărcătorul merge bine?
Poate o fi bateria, poate procesorul de vina, poate e stricat telefonul, cine știe...

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Incearca cu un alt incarcator. Daca nu merge poti fie sa umbli prin setari sau sa mergi la cineva sa il verifice. Cred ca e de la bateria sa... l-ai suprasolicitat?

| sierra1 a răspuns:

Sună a baterie "pe ducă"

| alexandrutoxic explică (pentru Catrice):

Încărcătorul este nou. Nu are cum de la încărcător

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si ce daca incarcatorul este nou? N-ai mai vazut obiect nou si defect? Verifica cu altul si daca tot asa merge da-i factory reset! Daca nici asa nu se rezolva singura solutie este sa-l trimiti in service.

| TitoJacksana a răspuns:

Încărcătorul este de vina, 100%, sugerez sa iei altul