| ShadowLoleris a întrebat:

Salutare!
Pot activa 5G la Orange la cartelă PrePay?
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Este in functie de optiunea aleasa si mai ales de credit, ca sa ai 5G in Orange la prepay trebuie sa ai optiune de minim 6 euro!

Asta reiese si de siteul Orange :

Viteze la puterea 5G/5G+ pentru clienții Orange PrePay

După ce pe parcursul acestei veri clienții Orange au putut testa în mod gratuit performanțele rețelei Orange 5G/5G+, acum accesul la cea mai rapidă rețea de mobil din România devine disponibil tuturor clienților PrePay care aleg una dintre opțiunile cu 5G inclus și au un telefon compatibil 5G. Astfel, opțiunea de voce și cea de internet de 6 euro credit va include acces la rețeaua 5G, în timp ce opțiunile de voce de 8, 12 și 16 euro creditși cea de internet de 12 euro credit, vor oferi acces la vitezele ultrarapide ale rețelei 5G+.

Clienții PrePay cu un telefon compatibil 5G vor beneficia de viteze de download de până la 1500 Mbps în cele 37 de orașe în care rețeaua Orange 5G/5G+ este disponibilă. Pentru clienții PrePay, accesul la rețeaua 5G se traduce printr-o stabilitate mai bună a conexiunii în locurile aglomerate, acces aproape instantaneu la aplicații și atunci când navigează pe internet, dar și printr-o experiență complet nouă în redarea conținutului VR sau a jocurilor de înaltă rezoluție.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la ei si intreaba i

| mihai69 a răspuns:

Nu trebuie să activezi 5G, e suficient să ai un telefon care "poate" 5G. Și să nu fie cumva setat pe 3 sau 4G only.

| Dragobeta a răspuns:

Daca ai un telefon care suporta 5G, mergi si schimbi si cartela cu una compatibila.
Am vazut reclame pe toti peretii ca se poate si la prepay.