| ck0d3m0n a întrebat:

Tocmai ce mi-am cumparat un telefon NOKIA 500 cu symbian belle updatat, dar am niste probleme. 1.Cand deschid o aplicatie sau cand chatueisc cu amicii pe facebook, cateodata ecranul devine negru dar butoanele de jos se aprind ( alea rosu si verde) si ramane asa. 2. displayul nu mai e la fel de luminos ca la inceput si la un interval de timp neprecis devine si mai scur displayul, iar dupa cateva secunde revine ca inainte si tot asa...ce pot sa fac?

1 răspuns:
| argint321 a răspuns:

...cand se descarca bateria poate face asa ca sa pastreze resurse de energie. dar uitete la setari acolo la brightnes scoate-l de pe automatic si d alumina cat vrei tu.