| mrxmihaix a întrebat:

Salutare!
tocmai ce mi-am luat o mare teapa de la Orange. mi-am facut un abonament de 10 euro pentru internet mobil(stick pentru laptop ) pana acum cateva ore mi-a merf perfect,iar acum,brusc, a scazut viteza enorm.de la 30 mb/s la 0.1 mb/s... am mai cautat si vad ca nu sunt singuru' cu aceasta problema,totusi,ce este de facut ca sa mai maresc putin viteza, nici macar pe youtube nu pot sta...
funda!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La stick-uri de internet cu abonament, in orice retea ai internet nelimitat dar cu trafic limitat. Daca de cand ai facut abonamentul si pana acum ai depasit cu mult traficul inclus, iti scade automat viteza. Poti lua contractul in mana si sa citesti cati giga iti da trafic.Vei observa ca pe contract scrie ca dupa ce depasest aceasta limita viteza scade pana la...x kb. Nu se taxeaza trficul depasit dar,,, iti scade viteza.Viteza normala va fi reluata incepand cu data de 1 al urmatoarei luni. Daca tu ai facut trafic, gen youtube foarte mult, vizionari si jocuri pe facebook, in cateva zile se atinge limita de trafic.Asta e.Si eu patesc asta, dar nu am ce face, daca vrei viteza buna si trafic nelimitat, fa abonament la o retea prin cablu.