| DenimM a întrebat:

Am si eu o curiozitate in legatura cu unele telefoane de pe OLX:
Sunt unele telefoane care se vand noi la cutie si sigilate +garantie, livrare gratuita + verificare colet, si sunt unii care vand multe asa (adica au mai multe noi, sigilate, nu doar 1) si le dau mai ieftine cu 500 maxim1. 000lei decat sunt ele in magazine.
Deci de unde au acesti oamenii telefoanele, sunt cumva replici ceva, sau sunt furate? Ca daca ar fi tot in regula mi-as lua si eu, va dati seama, sunt noi, sigilate +garantie.
Dau funda cine ma lamureste!

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Cu garantia e mai in dubii. Multe dintre ele sint aduse "pe sub mina" evitind vama, nu neaparat furate. Desigur ca sint si replici, dar aia ori vind doar unor idioti care nu se prind, ori zboara repejor de pe site. Nu de alta, dar daca e replica si nu mentionezi asta, buba.

| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Altele sunt furate, altele cumparate din alta tara si vandute cu un alt pret, altele care sunt a lor, dar le vand, altii cumpara din alta parte si le vand mai scump etc.
Chestia este ca daca vrei sa iti iei cumparati pentru ca daca sunt furate pana la urma nu tu le-ai furat si celalalt.Tu esti cinstit si nu furi ci platesti.

Funda? happy