| DEALEmele a întrebat:

Salutare TPU am un Allview a5 ready am si eu nevoie de un stock firmare care sa il fac cu splash tool fisierul scatter il am am nevoie de firmware cine are un backup la firmwarul stock pentru Allview a5 ready sa imi lase un link de DOWNLOAD

Răspuns Câştigător
| MadHOuse a răspuns:

Https://drive.google.com/file/d/0BzW5Fd0dunhpa1pROFV3aVZBZTQ/view
Sper ca stii ce faci deoarece risti sa-ti prajesti placa de baza.

| DEALEmele explică (pentru MadHOuse):

Iti multumesc din suflet acum il descarc.Am sa te anunt daca a mers sau nu.

| MadHOuse a răspuns (pentru DEALEmele):

Da tine minte ce ți-am zis sper ca știi ce faci pentru că risti să strici telefonul.

| DEALEmele explică (pentru MadHOuse):

Detii acest telefon si mi-ai facut pentru mine un backup sau ai cautat pe internet acest backup?

| MadHOuse a răspuns (pentru DEALEmele):

Dețin acest telefon +alte 2 din acest brand, firmware-ul este testat de mine doar ca unele telefoane mai dau rateuri. De asta tot spun să ai grijă.

| MadHOuse a răspuns (pentru DEALEmele):

Dacă nu știi ce faci ar fi bine totuși să mergi la un service pentru resoftare.

9 răspunsuri:
| Ungureanus a răspuns:

Ai gasit pana la urma?

| DEALEmele explică:

Stiu ce fac dar, acesta nu este backup-ul pentru Allview a5 ready deoarece fisierul scatter din backup-ul oferit de tine este pentru Soc mtk6572 iar acest telefon are 6580

| DEALEmele explică:

Daca ai acest telefon te rog fa-mi un backup cu mtk droid tools la intreg sistemul.Am nevoie sa imi refac telefonul.