| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu daca asta e categoria corecta, dar am presupus ca da, daca nu este spuneti-mi va rog care este cea potrivita pentru a pune intrebarea acolo.
Cum pot avea internet pe telefon prin intermediul cablului de date?
Stiu ca e posibil, rog pe cineva care a facut acest lucru sa imi explice si mie big grin
Telefonul meu este Samsung Galaxy Mini 2.
Dau funda bineinteles.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este vorba de o conectare "reverse USB tethering" :)

Sunt destule tutoriale pe net - vezi linkul :
https://www.google.ro/#q=conectare+reverse+USB+tethering

Toate cele bune.

| WholeWorldHelper a răspuns:

Bună.

Din cercetările pe care le-am făcut s-ar putea, folosind un folosing cablu OTG (google around). Însă de aceea s-a inventat wifi-ul pentru a nu umbla cu cablurile prin casă după tine. Internetul prin Wifi merge la fel de bine. Sper că ți-am fost de folos.

O zi frumoasă!

| WholeWorldHelper a răspuns:

Am uitat să specific: categoria perfectă era: Telefonie.