| L213A a întrebat:

Salutare TPU, stie cineva cum pot sa deblochez bootloaderu' si sa rootez telefonul Huawei P Smart 2021? Daca da, cum si de unde as putea gasi codul de deblocare pentru bootloader? Multumesc!

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| gabriel2004o a răspuns:

Pai în mod normal trebuia sa intri pe site la Huawei sa ceri un e-mail cu programul de deblocare și durează mult
Dar exista posibilitatea de pe net sa cauți "How to unlock Huawei bootloader" si acolo găsești programe care deblochează pe loc bootloader-ul
Deși nu înțeleg de ce vrei sa faci asta
Nu mai e 2016-2017 când pur și simplu nu aveai ce face cu telefonul când ultimul android era 7.1 și aplicațiile nu mai erau suportate de la android 5.1 în sus
Și dacă e problema cu google play-ul atunci cauta pe net ca exista multe soluții

| darrio2007 a răspuns:

Nu te sfatuiesc. Daca vrei aplicatii noi vezi ca ai Petal Search de unde poti descarca ce doresti, ca din Google Play.
Am acelasi tip de telefon.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AlexDorinel):

A trecut ce? De unde ai tu habar de asta? Xiaomi Mi A1, telefon decent si in ziua de azi ca hardware, lansat in 2017 cu Android 7. Oficial pana la Android 9. Rulat pe el cateva ROM-uri excelente bazate pe Android 11, buba e ca toate ROM-urile Android 11 pentru el se blocheaza random. Uneori merg fara probleme si cate o saptamana-doua, dar se blocheaza. Acum am pe el LineageOS 17.1, bazat pe Android 10, de vreo saptamana il freaca junioara toata ziua, in special TikTok si jocuri, no problem. Merge ca uns. Si asta la aproape 4 ani de la achizitionare. In cazul lui...@L213A, cam nasol cu telefonul ala. Daca te intereseaza sa instalezi Google Services, arunca un ochi aici - https://www.techyloud.com/......mart-2021/
Altfel, cam nasol.

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AlexDorinel):

Android 11 de la baieti, rootat cu Magisk, ad blocker la nivel de sistem, optimizat ca la mama lui, suport apt-X, absolut incredibil (oficial Snapdragon 625 cica nu ar avea apt-x, eu am folosit cu el casti cu apt-x fara probleme, si chiar se auzea diferenta). Android 10 de vreo saptamana de cand l-am pus merge ireprosabil.