| L213A a întrebat:

Salutare TPU, stie cineva cum pot sa deblochez bootloaderu' si sa rootez telefonul Huawei P Smart 2021? Daca da, cum si de unde as putea gasi codul de deblocare pentru bootloader? Multumesc!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu te sfatuiesc. Daca vrei aplicatii noi vezi ca ai Petal Search de unde poti descarca ce doresti, ca din Google Play.
Am acelasi tip de telefon.

Răspuns utilizator avertizat
| gabriel2004o a răspuns:

Pai în mod normal trebuia sa intri pe site la Huawei sa ceri un e-mail cu programul de deblocare și durează mult
Dar exista posibilitatea de pe net sa cauți "How to unlock Huawei bootloader" si acolo găsești programe care deblochează pe loc bootloader-ul
Deși nu înțeleg de ce vrei sa faci asta
Nu mai e 2016-2017 când pur și simplu nu aveai ce face cu telefonul când ultimul android era 7.1 și aplicațiile nu mai erau suportate de la android 5.1 în sus
Și dacă e problema cu google play-ul atunci cauta pe net ca exista multe soluții