| boy19boy a întrebat:

Vreau sa instalez un Android Pe un Samsung Jet S8000 (GT-S800) si vreau niste pareri!
Ce ziceti de Android 2.1 sau 2.2?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ar fi o versiune de JetDroid = Android pentru Samsung Jet; vezi linkul :
http://code.google.com/p/jetdroid/

http://www.tbu.ro/hardware/instalare-android-pe-samsung-gt-s8000-jet/

Totuşi, am înţeles că este o versiune "limitată", în sensul că NU are chiar toate funcţiile Android-ului...

Vezi un video la linkul :
http://www.youtube.com/watch?v=s_u9YJQJB7U

Toate cele bune.

6 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Nu incerca pentru ca nu poti! Trebuia din fabrica sa fi avut un sistem de operare altfel nu merge niciodata! Concluzia : Nu incerca ca il vei strica!

| ArekkusuKage a răspuns:

Acest Lucru nu este posibil decat daca te duci la cei de la Samsung si platesti o suma constantiala atat sau la service dar este foarte mult de munca insa cel mai bine iti iei unul cu android... si daca incerci singur ai 70% sa il strici...

| boy19boy explică:

Mai astept raspunsuri eu am vazut ca se poate chiar si 2.3 dar na sa vedem

| boy19boy explică:

Si exista JetDroid dupa informatiile de pe wiki! si am vazut asa ceva!

| Bogdan13123 a răspuns:

Stay safe and don't eat bullshit. Nu e posibil. Trebuie ca telefonul sa aiba un sistem de operare preinstalat din fabrica, sa fie modat, sa fie rootat, sa dispuna de suficienta memorie ROM. Deci, nu incerca.

| Bogdan13123 a răspuns:

Stay safe and don't eat bullshit. Nu e posibil. Trebuie ca telefonul sa aiba un sistem de operare preinstalat din fabrica, sa fie modat, sa fie rootat, sa dispuna de suficienta memorie ROM. Deci, nu incerca. Plus ca are tocuhscreen rezistiv.