| CosmynAdryan a întrebat:

Vreau si eu niste pareri despre Samsung Galaxy Core Prime si Nokia Lumina 535 si care credeti ca este mai bun pentru al cumpara. Ofer funda celui ce mă ajuta. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU am mai auzit de "Nokia Lumina 535" =))
Poate vrei să te referi la "Microsoft Lumia 535";)

Dintre acestea, eu aş alege Microsoft Lumia 535, deoarece este PUŢIN mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......c9gikr.php

Totuşi, eu NU prea agreez telefoanele cu Microsoft Windows Phone deoarece sunt foarte PUŢINE aplicaţii/jocuri pentru acestea :(

Toate cele bune.

4 răspunsuri:
| miraabela a răspuns:

Sincer, eu optez pentru Samsung, pentru ca nu ma pot obisnui deloc cu windous-ul de pe Nokia.

| InfinityLove2000 a răspuns:

Nu stiu multe despre Samsung galaxy core prime insa stiu despre 535.
are camera destul de buna in fata(5MP) si in spate 5MP
are ecran mare de 5"
e rapid
are mult loc
e rezistent

| Adrian_Iancovici_2000 a răspuns:

Microsoft lumia 535 este mult mai bun

| HallyBatk a răspuns:

As alege Nokia Lumia 535.
Ambele au 5MP camera, dar la Lumia ai posibilitatea unei poze panoramice superbe.
Ambele au 8GB inclusa memoria dar la Lumia poti adauga inca 128GB pe cand la Samsung maxim poti inca 64GB.
Samsung are doar 4.5 ecranul, Lumia il are de 5.
La Lumia rezolutia este de 960 x 540 ( HD ) pe cand Samsung are doar 480 x 800.

Deci Lumia are mult mai multe avantaje.