| andreipopa73 a întrebat:

Salutari,am o problema cu telefonul meu.De curand am fost in Bucuresti si voiam sa folosesc GPS-ul de pe telefon.Toate bune si frumoase pana cand vine vorba de navigarea propriu-zisa.Mai exact, mi-a fost gasita locatia cand stateam pe loc si am cautat locul unde ma intereseaza sa ajung.Am dat pentru navigarea pas cu pas si de acolo s-au dus lucrurile bune,sageata aia nu se misca, comanda vocala nu functiona si multe alte bug-uri(daca pot spune asa). Inca ceva,cand ma uitam intr-o directie sageata din mapa normala (cum intri in google maps, nu in navigare)arata altceva, adica daca ma uitam spre N sageata era spre E, V sau in alte directii. Mentionez am un LG G2, nou, luat anul acesta.As dori sa stiu cum pot rezolva problema asta.(Am dezinstalat actualizarile aplicatiei google maps si tot degeaba).Dau funda. Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Pune și tu o aplicație REALĂ de navigație GPS (Navigo, Route66, iGo, MapFactor Navigator, Mireo Don't Panic sau Genius etc.) și nu o să mai ai astfel de probleme. Și nici n-ai nevoie de internet ca să meargă!